2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILINDA MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANI İLE YAPILACAK YATAY GEÇİŞ BAŞVURU DUYURUSU

Üniversitemiz programlarına Yükseköğretim Kurumlarında Ön Lisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik’in EK MADDE 1’i kapsamında merkezi yerleştirme puanına göre başvuruda bulunacak adayların aşağıda belirtilen belgeler ile birlikte 29 Ocak – 02 Şubat 2018 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Beşevler 10. Yıl Yerleşkesi, Ord. Prof. Dr. Şevket Aziz Kansu Binası Kat:3 Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Beşevler/Ankara adresine şahsen veya noterden vekalet verilen kişi aracılığı ile başvurulması gerekmektedir.

BAŞVURU BELGELERİ:
1 – Öğrenci belgesi (son bir ay içerisinde alınmış),
2 – Adayın ÖSYM tarafından yerleştirildiği yıl ve programa ait merkezi yerleştirme sınav sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı,
3 –ÖSYM tarafından yerleştirildiği yıl ve programa ait ÖSYS sonuç belgesi ile LYS (LYS sınavına girenler için) sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı,
4 –Aday öğrencilerin online başvuru sonucunda bilgisayardan alacakları başvuru formu çıktısı (online başvuru formu için TIKLAYINIZ.) (Sistem 29 Ocak 2018 de açılacaktır.)

GENEL ŞARTLAR
a) Öğrencinin kayıt olduğu yıldaki merkezi yerleştirme puanının geçmek istediği diploma programının girdiği yıldaki taban puanına eşit veya yüksek olması gerekmektedir. Başvurulan programın puan türüne göre öğrencinin ÖSYS Sonuç Belgesi’ndeki o puan türü dikkate alınacaktır.

– BAŞVURULAR SADECE ÖNLİSANS PROGRAMALARINA YAPILACAKTIR.

ÜNİVERSİTEMİZ PROGRAMLARININ YILLARA GÖRE TABAN PUANLARI

2017 Ön Lisans
2016 Ön Lisans
2015 Ön Lisans
2014 Ön Lisans
2013 Ön Lisans
2012 Ön Lisans
2011 Ön Lisans
2010 Ön Lisans
2009 Ön Lisans
2008 Ön Lisans

DAHA ÖNCEKİ YILLARA AİT TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

AÇIKLAMALAR

Başvuru belgelerini yanlışlıkla da olsa farklı yerlere teslim edenlerin ya da başka yerlere başvuranların başvuruları işleme konulmayacaktır.

Zamanında yapılmış olsa dahi, postayla, fax ile eksik belgeyle yapılan müracaatlar işleme konulmayacaktır.

Yatay geçiş hakkı kazanan adayların listesi Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Öğrenci İşleri Daire Başkanlığının www.oidb.ankara.edu.tr adresli internet sayfasında ilan edilecektir.

– Üniversitemiz programlarına EK MADDE 1 kapsamında yapılan yatay geçiş başvuruları 08/01/2015 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu Kararı ile belirlenen esaslara göre değerlendirilecektir. Esaslar için TIKLAYINIZ

 

2018-01-09T16:27:09+00:00
X